Wypożyczalnia samochodów Dragon-Vip
Wynajem Aut
Rent A Car
Zapytaj Teraz!
O samochód dla siebie


Data wynajmu:
            :
Data zwrotu:
            :
Masz pytania?
zadzwoń, zapytaj
+48509 588 860


Nasze samochody
Wynajem długoterminowy
Wynajem krótkoterminowy
Wypożycz z kierowcą
Samochód zastępczy
Promocje

samochód zastępczy z OC sprawcy - bezgotówkowo!

MIAŁEŚ WYPADEK Z WINY INNEGO KIEROWCY? OTRZYMASZ OD NAS SAMOCHÓD ZASTĘPCZY NA CZAS LIKWIDACJI SZKODY!

Jeżeli w działalności firmy niezbędne jest używanie samochodu, to po wypadku można żądać od towarzystwa, by z OC sprawcy pokryło wydatki na wypożyczenie pojazdu zastępczego.

Ubezpieczyciele często nie informują o możliwości sfinansowania wynajmu samochodu zastępczego.

Szkodą jest nie tylko fizyczna strata (np. samochód nienadający się do użytku), ale także utracone przez poszkodowanego korzyści, np. zyski, które mógłby osiągnąć, mając auto do dyspozycji. Na przykład jeżeli w wyniku kraksy zostanie zniszczony samochód dostawczy, to szkoda obejmuje także dochody, które firma mogłaby osiągnąć, rozwożąc towar.

Można żądać pojazdu tej samej lub niższej klasy niż samochód uszkodzony.

Konieczność wypożyczenia auta trzeba uzasadnić. Powinniśmy też uzgodnić z towarzystwem okres wynajmu oraz parametry pojazdu. Warto mieć na piśmie zgodę ubezpieczyciela na pokrycie kosztów. Pozwoli to uniknąć późniejszych problemów z odszkodowaniem.

Towarzystwo nie może narzucić, od kogo powinniśmy wypożyczyć samochód.

Zadzwoń do nas: +48 509 588 860 - zajmiemy się twoją sprawą bezgotówkowo

Okres wynajmu auta na koszt ubezpieczyciela jest ograniczony, towarzystwo bierze pod uwagę czas, w jakim warsztat powinien uporać się z naprawą. W razie szkody całkowitej, gdy pojazd idzie do kasacji, towarzystwo powinno zwrócić koszt wynajmu auta zastępczego od wypadku do wypłaty odszkodowania.

Poszkodowany, który nie naprawia samochodu (np. dlatego, że chce go sprzedać), nie traci prawa do odszkodowania ani wypożyczenia pojazdu zastępczego na koszt towarzystwa. Ale dostanie zwrot kosztów wynajmu jedynie za czas, jaki byłby potrzebny do skutecznego naprawienia auta.

Zgodnie z przepisami prawa (Kodeks cywilny art. 361, 363 i 415 Rozporządzenie Ministra Finansów z dn. 24.03.2000r. DU nr 26 poz. 310 w sprawie OC) ubezpieczyciel w zakresie OC zobowiązany jest zaspokoić roszczenia poszkodowanego w takim stopniu, aby nie odczuwał żadnych strat związanych z zaistnieniem szkody.